בית וידאו אליעזר ברלנד בהתקף של זעם וטירוף אשסע אתכם לגזרים, אני הבלעדי, אני אנהיג אתכם צפו

אליעזר ברלנד בהתקף של זעם וטירוף אשסע אתכם לגזרים, אני הבלעדי, אני אנהיג אתכם צפו

1

בסרטון שעלה לרשת מתועד אליעזר ברלנד, ראש ישיבת ”שובו בנים“ זועם על תלמידיו בהתקף בלתי נשלט. לא ברור מתי צולם הסרטון שבו הוא מכנה את אלפי חסידיו "חולי נפש" ואף "פושעים" ו"רוצחים".

בסרטון, שככל הנראה צולם בישראל, מופיע אליעזר ברלנד, בכנס עם אלפי חסידים (כך לפחות לפי טענתו במהלך הסרטון), ובו הוא מתייחס לפרשת "היעלמותו" (בשנת תשע"ג) ולכך שיש שהגדירו אותו "חולה נפש".

"פושעים! אני גידלתי רוצחים, ברלנד צועק בחמת זעם, "ישיבה של פושעים. מי שיגיד עוד פעם את המילה שרוצים להרעיל את הרב שיעזוב עכשיו את המקום. מי ראה שמזריקים לרב, מי הוציא את השקרים האלה"?

"מרדכי רגב תדע אני אשסע אותך לגזרים אם אתה תפתח את הפה שלך. זה הישיבה שלי. אני הקמתי כאן, עומדים פה 5000 איש, אני הקמתי אותם עם הדם שלי. אתם מאמינים לסיפורי בדיות? אתם חולי נפש“, הוא אומר.

ברלנד מתבטא בצורה מאוד חריפה נגד מספר אנשים המעורבים בפרשה בה נטען כי נחטף ולכך שנטען לגביו כי הוא חולה נפש.
"עשיתם אותי חולה נפש", זעק, "אני לא מבין אתכם. תעזבו את המקום הזה. מי שאומר שמרעילים את הרב שיעזוב את המקום". ברלנד ביקש מעוזרו מנחם ישורון לעלות אל הבמה – והוא מאידך מנסה להרגיע את הרב ומחזיק את ידו. אחד החסידים אף מביא לו כוס מים ומרוב טירוף ברלנד לא מברך ושופך חלק מתוכן הכוס.

הוא ממשיך: "מי שיגיד שהוא ניסה להרעיל אותי שייצא מהאולם הזה ברגע הזה. שמיכאל גול (הרב מיכאל גול – מרבני הישיבה) לא יעשה עליי עצרות – זה לא הישיבה שלו". ברלנד אף התייחס לאשתו בסרטון ואמר: "אני אמרתי לך לרדוף אחריי? לחטוף אותי? היא מעולם לא חטפה אותי. יש לי את הבית הכי יפה בעולם. אף אחד לא מקדיש לאשתו את מה שאני מקדיש לאשתי. תתביישו לכם!"

"אמרתי למיכאל גול שהוא יהיה ראש הישיבה שלכם – תשסעו אותו לגזרים את הפושע הזה. ואני הבלעדי – אני אנהיג אתכם“, הוסיף ברלנד, ”אתם רוצים את מיכאל גול? רוצים את נתן הלר? רוצים את ישראל ועקנין? תעשו אותם ראשי ישיבות. אנחנו רק נותנים לכם, ונותנים לכם – ואתם הפושעים. פירקתם את כל הישיבה הזאת".

עוד בנושא:

ברלנד המשוגע בשיגעון וטירוף על תלמידיו שהגנו עליו כל השנים

תגובה(1)

להשאיר את ההערה שלך

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d7%96%d7%a7%d7%a0%d7%99_%d7%95%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99_%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91_%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%90%d7%94_%d7%90%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%94