בית גדולי ישראל הרב בצלאל פרידמן שליט"א סופרו של הגרי"מ שכטר: המכתב 'ייסכר פי דוברי שקר' בשם הגרי"מ שכטר הוא מזוייף !

הרב בצלאל פרידמן שליט"א סופרו של הגרי"מ שכטר: המכתב 'ייסכר פי דוברי שקר' בשם הגרי"מ שכטר הוא מזוייף !

0

הרב בצלאל פרידמן מקורבו של הגרי"מ שכטר, שאף אמון על ידי הרב שכטר לכתיבת ספריו כמו גם כל מכתביו, אמר במענה לפניית "כיכר השבת" כי הרב שכטר הצטער מאוד לשמוע על הזיוף שהופץ כאילו המכתב נגד הרב ברלנד אינו אותנטי.

"אני הסופר של הרב שכטר. אני עובד איתו כמעט חמישים שנה, הוצאתי לו כבר חמישה עשר ספרים. המכתב השני הוא מזויף מתחילתו עד סופו, אני לא כתבתי אותו על כל פנים – ואני הרי כותב את המכתבים. אני יכול להוסיף שאתמול בבוקר התקשר אלי הרב שכטר ואמר לי בחיוך מריר באידיש "ראית מה שהם עשו?", הוא עוד לא ראה את המכתב (המזויף ח.א.) הוא רק שמע שיש מכתב כאילו שהוא כתב שם שיסכר פי דוברי שקר, והוא אמר "ראית מה שהם עשו?", הוא מאוד הצטער על זה, הצטער על זה", אומר הרב בצלאל פרידמן.

המכתב המזויף שהופץ

המכתב המזויף שהופץ

"המכתב הראשון הוא אמיתי ואותנטי, הוא כתב את זה" אומר המקורב, "אני הייתי בעניינים, הכל היה אמת. הוא ישב ביום שישי אחרי הצהריים והוא חתם, והרב קרמר חתם – אותנטי. המכתב הזה (ההכחשה ח.א.), אין לו שום קשר אפילו לא מקרי לרב שכטר, זה לא הנוסח שאני כותב לו, זו לא האריכות הזאת, אלו לא ההגזמות – אבל אני לא רוצה לדבר יותר מדי, המכתב הראשון הוא אותנטי והשני הוא מכתב הבל ואין בו ממש".

למה הרב שכטר לא מכחיש את זה בקולו?

"הרב שכטר הוא יהודי שכבר מתקרב לגיל 90, דיברתי איתו לפני כמה ימים, הוא אמר לי "אין לי כוח, עשיתי את מה שאני צריך לעשות". הוא בכלל בשיטה שלא מגיבים, פעם יצאו פשקווילים נגדו, קרעו אותו, והוא אמר שהוא לא מגיב. יכול להיות שיעברו כמה ימים, יעבור כל הבלגן, יכול להיות שהוא כן יכחיש, אבל עכשיו הוא לא רוצה, "אין לי כוח לזה" הוא אומר. זה לא נפקא מינה למה הוא לא רוצה, הוא סוג שהוא לא רוצה להגיב והוא אומר שמה שמדברים פחות זה יותר טוב".

המקורב מוסיף: "זה לא שהוא לא רוצה, הוא לא יכול, הוא אדם עייף, חלש ואין לו כוח להגיב".

האם מאיימים אליו?

"לא, חס ושלום, אף אחד לא מאיים עליו. למרות שהוא בעצמו התגובה הראשונה שלו הייתה שהוא לא רוצה כי הוא מפחד "אני פחדן" הוא אמר, בפרט שהם איימו – לא עליו, אלא שהם הולכים לעשות הפגנה גדולה. אז הוא משוכנע שאם הוא לא יגיב ההפגנה לא תהיה".

"אני לא מבין בכלל איזה מקום יש להפגנה, אם הם אומרים שהוא בכלל לא כתב את המכתב הזה (הראשון, בו הוא תוקף בחריפות את הרב ברלנד, ח"א), והוא בעצם כתב (במכתב השני ח"א) הגאון הצדיק רבי אליעזר ברלנד וכל הדברים האלה, ולטענתם זה אמיתי, אז למה עושים הפגנה מתחת לבית שלו?"

"המכתב הזה מופץ בכל הרחובות ואנשים נוטים להאמין לזה, וזה אחד הדברים שהם לא נותנים לו להכחיש כדי שאולי זו תהיה העצה שלא תהיה הפגנה. הוא מפחד מהפגנה ליד הבית שלו, הוא מפחד שתהיה אלימות, תהיה שפיכות דמים. בקיצור, המכתב הזה (השני), לא נכתב לא על ידי ולא על ידי שום אדם אחר שקשור לרב שכטר.

אין שום סיכוי שהרב שכטר חתם על מכתב ההכחשה?

שום סיכוי שבעולם. אני אומר לך, אתה יכול לא להאמין לי, אבל הוא מתקשר אלי כמה פעמים בשבוע, הוא התקשר אליי ואמר לי את המילים האלו "ראית מה הם עשו לי?".

להשאיר את ההערה שלך

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d7%96%d7%a7%d7%a0%d7%99_%d7%95%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99_%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91_%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%90%d7%94_%d7%90%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%94