בית כפירה שובו בנים אינטרנשיונל

שובו בנים אינטרנשיונל

שובו בנים אינטרנשיונל
0

שובו בנים – אינטרנשיונל (ע"ר) – מספר תאגיד 580608610

מספר תאגיד 580608610
שם שובו בנים – אינטרנשיונל (ע"ר)
סטטוס ארגון מאושר
סוג הארגון עמותה
כתובת ששת הימים 37 יששכר דב ברג ירושלים
נוסד 2015

הוגברה האבטחה סביב הפרקליט המלווה בתיק אליעזר ברלנד. זאת, בעקבות מידע מודיעני ופוסטים בפייסבוק שהגיעו לידי המשטרה ממשרד המשפטים המצביעים על פגיעה אפשרית מצד אנשי קהילת 'שובו בנים'.

לפי דיווח בחדשות 10, האבטחה סביב הפרקליט תוגברה מצד אגף הביטחון של משרד המשפטים ומצד המשטרה. האבטחה כעת אינה מסביב לשעון אלא בדיונים בבית המשפט ובאמצעות ניידות שמפטרלות סביב ביתו של הפרקליט. הערכות המצב במשטרה ממשיכות בתקווה שלא ייאלצו להגביר עוד יותר את האבטחה.

לפי דיווח של אתר וואלה, גם קצינת החקירות סיפרה בדיון שהתקיים היום בבית המשפט בראשון לציון, כי היא ושוטרת נוספת "חוששות ללכת הביתה" ולכן נזקקו לאבטחה בדרכן לבית המשפט. "זה אמיתי מאוד", אמרה. "נעשה עוול למתלוננות שאיש לא זועק את זעקתן. עומד כאן אדם שיכול להטעות גם אותי ברושם הראשוני. המשטרה הצליחה לחשוף את קצה-קצהו של הקרחון. יש נשים שנמלטו לכל מיני חורים בארץ מהפחד".

נציגת המשטרה קראה לברלנד לחזור על ההנחיה לחסידיו לפיה אין לפגוע בשוטרות – והוא השיב: "אני מוכן למסור לכולם להתפזר ושלא יפגעו בשוטרות ושוטרים. שוטר זה אדם קדוש. אני מוכן למסור לכולם להתפזר". הבקשה אכן מולאה ומאות החסידים שהתגודדו מול בית המשפט פינו במהירות את הרחבה.

במהלך הדיון בהארכת מעצרו, גולל ברלנד את שעבר עליו מאז נמלט מישראל לפני שלוש וחצי שנים. "כל הזמן רציתי לבוא לכאן, אבל רציתי שיבדקו את העובדות",  צוטט ברלנד, החשוד בעבירות חמורות, באתר וואלה.

לדבריו, הוא רצה לחזור לישראל כבר לפני שנים אחדות, והבהיר: "אני לא ראש ארגון פשע. אני לא נמלט. אני אוכל לשבת כאן, זו הארץ שלי והמקום שלי. מישהו התלונן, בסדר, למה שאני אמלט? אם עשיתי משהו, תילחמו כמו אריות".

תיעוד: ברלנד ביקש והקהל התפזר • צילום: יששכר ברג – שובו בנים אינטרנשיונל

הוא סיפר: "הקמתי כמה ישיבות בשלוש השנים שלא הייתי בארץ. נסענו למיאמי להקים ישיבה, אחר כך הוזמנו לליל הסדר בשוויץ, ואחר כך הוזמנו על ידי אדם בשם הלפרין להקים ישיבה במרקש – עד שפרסמו בכל העיתונים במרוקו, צרפת, הולנד וגרמניה שאני פוגע בילדים.

"במרוקו פרסמו תמונה ששום ילדה לא תצא לרחובות כי יש כאן 'השטן הבינלאומי'. בגלל זה ברחתי ממרוקו. נשיאת הפדרציות היהודיות בכל מרוקו ביקשה שאעזוב, ואז אני נסעתי".

הוא יצא משם ליעד הבא – זימבבואה: "אנשי מכרות זהב אמרו שאקיים שם תפילות ואקבל 10% מכל מכרה. הייתי נחשב שם. גם שם נכתב ש'השטן הגיע וכל … בסכנה וגם כל …'. זה היה במשך שבועיים, עד שהתבקשתי לעזוב את זימבבואה.

"משם נסעתי ליוהנסבורג, לפני שנתיים. גם שם כתבו בעיתונות שמסתובב שם 'השטן מספר אחת'. אחר כך רציתי לצאת לרוסיה. לא הייתה טיסה ישירה אז טסנו דרך אמסטרדם. הולנד הייתה רק תחנת מעבר. בט"ז באלול המטוס נחת, הביאו לי כיסא גלגלים ואז לקחו לי את הדרכון ואמרו שאני עצור".

לדבריו, לאחר ששוחרר ממעצרו בהולנד, הוא "נזרק מכל המלונות" בעקבות הפרסומים נגדו. בסופו של דבר, אמר, קיבלה אותו בעלת מלון ניצולת שואה, אלא שגם שם, לדבריו, הדיווחים נמשכו. "אחרי שמחת תורה פרסמו שהגעתי לפוצץ מסגדים. פרסמו בכל עיתוני המוסלמים שצריך לפגוע בי. הייתה לי דירה פרטית מחוץ למלון וירו גם עליה וגם על האוטו שלי".

בתם הדיון קבע השופט עמי קובו, למרותך בקשת המשטרה להאריך את מעצרו – לשחרר את ברלנד למעצר בית מלא למשך שמונה ימים, אך עיכב ביממה את ביצוע ההחלטה, על מנת לאפשר לפרקליטות לערער על ההחלטה.

השופט קבע עוד כי אם ישוחרר למעצר בית, תיאסר כניסת נשים למקום בו ישהה למעט אשתו, וכן נאסרה התקהלות של חסידים ליד הבית. כמו כן, יהיה עליו להפקיד ערבות בסך של 800 אלף שקלים ויוטל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 180 יום.

הרב ברלנדצילום:יוטיוב

בתוך כך התייחסו ילדיו של ברלנד לראשונה, בשיחה שקיימו עם עוץ 10, לאישומים נגד אביהם.

"נעשה פה פשע בל יכופר. אנשים נוכלים ורמאים מעלילים עלילות שווא. הכל שקר וכזב וזיופים. אבא שלי הוא רק אדם של קדושה ויראת שמיים", אמרה נ', בתו.

גם בנו, ר' נחמן ברלנד, משוכנע בחפותו: "אנו עוברים רדיפה מאוד קשה מצד ציבור שפרש מהקהילה שהחליט ללכת בדרכים לא ישרות עד כדי זיופים מתוחכמים. אין כזו אופציה שהוא עשה את זה בכלל".

אתמול פורסמה בחדשות 2 קלטת בה נשמע ברלנד בווידוי נדיר על מה שעשה … מדובר במעשים חמורים במיוחד

להשאיר את ההערה שלך

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d7%96%d7%a7%d7%a0%d7%99_%d7%95%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99_%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91_%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%90%d7%94_%d7%90%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%94