בית חדשות "אליעזר ברלנד הוא סכנה קיומית לעם ישראל!" (ראיון מטלטל, האזינו)

"אליעזר ברלנד הוא סכנה קיומית לעם ישראל!" (ראיון מטלטל, האזינו)

"אליעזר ברלנד הוא סכנה קיומית לעם ישראל!" (ראיון מטלטל, האזינו)
0

צופים יקרים, שבוע טוב ומבורך וחנוכה שמח.

יש לנו הערב את הזכות להגיש לצופים הפתעה מיוחדת לכבוד חג החנוכה הקדוש, אנחנו זוכים כרגע להעלות כאן לקו הקדוש שלנו ראיון מעמיק שערכנו לפני שעה קלה עם הרב אייזיק בלוי, דמות מרתקת של חוקר תורני והיסטוריון חרדי הבקי בדברי ימי ישראל ברמה מקצועית ביותר ויחד עם זאת הוא מדקדק על קלה כבחמורה וחדור בהשקפה יהודית שורשית של אמונה מוצקה וטהורה, יהודי שליווה ועקב במשך עשרות שנות-מחקר אחר פרשיות רבות, מהם אפלות ביותר, בציבור החרדי.
הרב בלוי היה בין אותם חרדים שאינם נמנים על חסידי ברסלב שכמו רבים אחרים הוקסמו עד עמקי נשמתם מדמותו של ברלנד. "הייתי מקבל את דעתו, ורק את דעתו, לא של אף צדיק ואדמו"ר אחר, בשאלות של חיים ומוות!" – הוא מספר.
 הראיון באדיבות קו ברסלב 023724535 הקו שחושף את עולות ברלנד
לאחר התפוצצות הפרשיות החמורות הוא נטה בתחילה לטעון לחפותו של ברלנד ואף התראיין על כך לפני כארבעה שנים בקו של בן ניסן. מאוחר יותר הוא פתח בתחקיר עצמאי עמוק ויסודי של הפרשייה והמסקנות שלו מזעזעות: "אותה פסיכולוגיה שפעלה בקרב מאמיני הנוצרי ימ"ש ושבתאי צבי ימ"ש חוזרת פה על עצמה באופן מדוייק", הוא קובע, כשאת ברלנד הוא מכנה לאורך כל הראיון בתואר "עבודה זרה, ועושה עצמו אלוק". בהמשך הוא מנתח את הקושי העצום לאלו השבויים בכת שובו בנים להיחלץ משם וקובע ציוני דרך במערכה שלפנינו. "כל עוד יש אחד בשובו בנים שלא משתוקק לבוא אל לייזר ברלנד לכלא ולסטור לו על לחייו שתי סטירות בכל הכוח – עדיין לא התחלנו לפתור את הבעיה!" – הוא קובע.
לגבי העתיד הוא נשמע אופטימי: "בסופו של דבר", הוא מעריך, "לא יהיה רב או דיין בישראל שלא ייצא נגדו בחמת זעם בחרמות ונידויים, יגיע הרגע הזה!".
אך ביחס לגרעין הקשוח של מאמיני ברלנד הוא פסימי עד אימה: "בדרך הטבע", הוא אומר, "לא נראית כל תקווה למאמיניו העקשניים, אנשים ששבויים בכת הגיעו גם בימינו אנו עד למצב של התאבדות קולקטיבית למען המנהיג, רק תפילה תעזור!".
הרב בלוי שהיה קרוב במשך שנים לגדולי העסקנים בציבור החרדי מחזיר אותנו עשרים שנה אחורה, לימים בהם הוכנס הרב יחיאל רבינוביץ ז"ל לסוד הכמוס של בעייתיותו של ברלנד שהיתה ידועה אז לרבנית ברלנד ולבן ר' נחמן.
הרב בלוי חושף כמה פרטים חסויים מאותה תקופה, מעיד על המשבר הנורא שתקף את ר' מנחם ישורון, מהאנשים הקרובים ביותר לברלנד, כאשר הוברר לו כי אכן אכן קרו מעשים חמורים ביותר, ומנתח בצורה חדה ומבריקה את המשחקים והמניפולציות של ברלנד ששנייה אחרי שהוא מנפיק הוראה מטורפת כלשהי הוא דואג מיד ללחוש לאוזן אחרת הוראה הפוכה שתנקה אותו מההשלכות של ההוראה הראשונה… ומדגים על קצה המזלג את מסוכנותו של האיש שבעוד הוא מקפיד להיכנס לקבר יוסף בשכם רק כשהוא מוקף עם צי של משוריינים ומאבטחים חמושים – את חסידיו הוא שולח ללא כל הגנה להירצח.
ראיון מטלטל. האזנה – חובה!

להשאיר את ההערה שלך

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d7%96%d7%a7%d7%a0%d7%99_%d7%95%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99_%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91_%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%90%d7%94_%d7%90%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%94