בית חדשות דעות ומאמרים מאמר: ישחקו "הצדיקים" לפנינו

מאמר: ישחקו "הצדיקים" לפנינו

מאמר: ישחקו "הצדיקים" לפנינו
0

מעגל האנשים הנחשפים למעלליו של ברלנד צומח ומתרחב מדי יום. הצמיחה היא לא רק בכמות, אנשים מוכשרים מאד. רבנים, ראשי ישיבות וראשי כוללים – מחד גיסא, ואנשי חינוך, אנשי מפתח ועיתונאים וסופרים דגולים – מאידך גיסא.

אחד מהם, הוא עיתונאי בכיר באחד העיתונים החרדים המובילים, מי שלפי עדותו מוקף בחברים רבים השבויים עדיין בכת של ברלנד והוא מנהל עם מוחם הנעול ולבם האטום ויכוחים מעייפים וחסרי תוחלת לכאורה, נחשף לאחרונה למערכה המתנהלת נגד אליעזר ברלנד, והוא שלח לנו מאמר מפרי עטו המבורך.
ישחקו "הצדיקים" לפנינו
הרב שלי, הגאון רבי ואדים מוצ'נקו שליט"א, גילה לי לאחרונה שהניסיון הגדול ביותר שיהיה לעם ישראל לפני ביאת המשיח יהיה אם להאמין בו או לא. אני הצדיק הכי גדול שהיה בעולם אי פעם, הוא אמר לי, ודווקא בגלל זה אני נראה הכי לא צדיק וגם מתנהג באופן שמעורר כל מיני קושיות. הקושיות הללו נובעות למעשה מפגמי המוח של אלה שמהרהרים אחריי רחמנא ליצלן. אבל אני סולח להם כמובן וגם מתפלל עליהם שלא יקרה להם כלום.
הבטתי בו ביראה ובהתפעלות. צדיק נורא כזה ועניו אינסופי. איך הוא סולח לכולם. אבל, כבוד הרב, העזתי לשאול, מתי בעצם אתה מתפלל? הרי אתה כל הזמן עסוק בטלפונים. הרב שליט"א נתן בי מבט מצמית. אני אשסע אותך! הוא קרא בקול מבהיל. תן לי אקדח אני אירה בך! בעצם לא, נגמרו לי הכדורים. הפסיכיאטריים כלומר.
כמובן נחרדתי מאד, אבל מיד הבנתי שזה הניסיון שלי, להמשיך להאמין ברב אפילו שהוא תיכף מחסל אותי. התחזקתי באמונה ובאמת אחרי שנייה הרב שליט"א התחיל לחייך ולצחוק. אתה החסיד הכי דגול ונאמן שהיה בכל ההיסטוריה של עם ישראל, הוא אמר לי. יותר נאמן מכל התלמידים שהיו לכל הצדיקים בכל הדורות שהיו ושיהיו. אתה נאמן לי יותר ממה שאני נאמן ל​… אה, טוב לא חשוב. אתה תזכה לעוף באוויר. רק תטבול קודם לכן בכינרת כמובן ותעביר לי 18 אלף דולר, שזה במילוי 80 אלף ועוד 5 אלפים ש"ח כמנין אותיות ואדים.
התמלאתי שמחה עצומה שככה הרב שליט"א חושב עליי. אמנם אחר כך נודע לי שהרב שליט"א אמר למישהו אחר שהוא זה שהכי נאמן לו ואפילו יותר נאמן ממני, אבל כשבאתי אליו בדמעות לשאול אותו על כך, הוא הסביר לי שהניסיון שלי הוא להמשיך להיות נאמן לו אפילו שהוא מצידו מראה התרחקות כביכול. מיד התחזקתי בדיבורים הנפלאים שלו.
הרב שלי הגר"ו (הגאון רבי ואדים) שליט"א הוא לא סתם צדיק, אלא צדיק כזה שגדול הרבה הרבה יותר מכל הצדיקים שהיו לפניו ושיהיו אחריו (למעט כמובן צדיקים שיצהירו בפירוש שהם גדולים יותר ממנו ואז יתבטל למפרע כל מה שאמר). להמחשה רק אספר שמורי ו​רבי​ הרב ואדים שליט"א מתגורר כבר שנים בגלות נוראה באוקראינה ליד כל קברי הצדיקים וסובל בזיונות נוראים, הן מהמאפייה האוקראינית הארורה שרודפת אותו בעלילות (שהן למעשה ייסורים שהוא הביא על עצמו בידיעה וברצון), והן מיהודים רבים שבטוחים שהוא לא צדיק רק בגלל מראהו הפשוט והמטעה. אוי לאותם חולקים ומתנגדים שלא יזכו לקום בתחיית המתים.
לפני כמה ימים הרב שלח את שני המאבטחים שלו לחסל מישהו שהיה חייב לו כסף. כיון שפחדתי להיכשל בחוסר אמונה לא העזתי לשאול אותו בעצמו על הנושא, אבל החתן שלו הסביר לי הכל. מדובר בהוראת שעה, הוא הסביר. הכוונה שכל שעה יש הוראה חדשה אחרת. הצדיק מוכרח לפעמים לחסל אנשים שהם בעצם גלגול של כל מיני רשעים וככה בעצם הוא מעלה אותם. התמלאתי שמחה שזכיתי להכיר צדיק נפלא כזה. הרי בשביל כל אדם אחר חיסולים כאלה הם איסור רציחה, אבל הצדיק הופך את הכל לתיקונים. אוי למשטרה ולבתי המשפט שלא מבינים שהצדיק בעצם חוסך להם אינסוף עבודה ובגלל זה הוא מוכרח להתחבא מהם כל הזמן.
 
*
 
שאלתי את מורי הרב שליט"א מה דעתו על צדיק אחר בשם ברלנד. ברלנד? הוא קרא בכעס, הרי הוא נוכל וזייפן! הוא מספר לאנשים שהוא הוא הצדיק הגדול, והרי האמת היא שאין בדור הזה עוד שום צדיק חוץ ממני! אף אחד!
חוץ מזה, הוא הוסיף, כל הסיפורים על צדקותו הנפלאה של ברלנד הם רק שמועות שמעולם לא התבררו בבית דין. אני לא מאמין לשמועות האלה, ולכן יוצא שיש לנו פה עסק עם סתם קשיש בן 78 שיושב בכלא בנסיבות תמוהות. חשוד מאד!
זאת ועוד, הוסיף הרב שליט"א, כל השמועות המופרכות על עצם קיומו של הכלא מעולם לא התבררו בבית דין ולכן הן בגדר עלילות בלבד שהמציאו שונאי ומתנגדי הצדיק. אוי לדור שכל כך הרבה שונאים ומתנגדים קמו לצדיק האמת, עד שמדי יום קמים עשרות שונאים ומתנגדים חדשים, בזמן שכל עם ישראל יודע שכל הרבנים מכל החוגים תמכו ותומכים במורינו הרב שליט"א. משל למה הדבר דומה, לאדם ישר ונקי כפיים שמעולם לא נחשד בגניבה. עד שרח"ל קם יום אחד אדם רשע ושונא והעליל על הצדיק שגנב. כיון שכך קמו כל מיני שונאים וחולקים וסיפרו שהצדיק גנב גם מהם. וכך מדי כמה ימים קמו רשעים חדשים והוסיפו להעליל עלילות שקר על אדם שידוע ומפורסם לישר ונקי כפיים שמעולם לא נחשד בגניבה. אלפים אלפים רח"ל של רשעים וחולקים מצד אחד, ואדם צדיק ונקי כפיים ששמו הטוב הולך לפניו ומעולם לא נחשד בגניבת פרוטה מאידך. האם יש למישהו ספק למי צריך להאמין?
יתירה מכל זאת, גילה לי הרב שליט"א, הזמנו את החולקים כמה וכמה פעמים לבית דין כדי לדון בהכפשות הנוראות, והאמת הנוראה והמזעזעת היא שמעולם לא הוכח בבית דין שאי פעם היה אדם בשם אליעזר ברלנד!!! מעולם ממש! והרי על פי דין תורה אסור לקבל וכ"ש להאמין ללשון הרע על אדם שמעולם לא היה. האם יש הוכחה גדולה מזו שמדובר בעלילות מרושעות בלבד? עתידים המעלילים ומפיצי השקרים ליתן את הדין, וכל שכן הטוענים שנפגעו אישית ועושים מעצמם חוכא ואיטלולא ומוכיחים בזה שהכל נובע משנאה בלבד, שהרי איך ייתכן שנפגעו ממישהו שמעולם לא התברר הדבר בבי"ד שאכן ישנו אדם כזה?
 
*
 
יום אחד הרב שליט"א קרא לי במיוחד. הוא שאל אותי מה הקו האדום שלי, כלומר איזה דבר יגרום לי להפסיק להאמין בו. חשבתי קצת ומיד הבנתי שמדובר בניסיון גדול מאד. שום דבר, אמרתי, שום דבר! אין שום דבר בעולם שאסור לך לעשות! אפילו אם תרצח ותגנוב ותעבור על שאר הדברות מהעשירייה היהודית המפורסמת​ כל יום, כל היום, אני אמשיך להאמין בך כרגיל!
חשבתי שבוודאי הרב ישמח מאד שאני כל כך נאמן לו, אבל לתדהמתי הרבה הוא התחיל להשתולל ולצעוק. אתה עושה אותי משוגע! הוא צרח. אני רוצח? כן! כן! אני גונב? כן! לא! מתי? כן!
בקטנותי הרבה שאלתי פעם את מורי ורבי הרב ואדים מדוע הוא נוסע בשבת. הוא נתן בי מבט נורא כזה ורמז לי שבגלל הכפירה הנוראה שלי עיכבתי את בניית שדה התעופה החדש באומן במי יודע כמה זמן. מאז אני לא מעז להרהר אחריו.
אנשים רבים מלגלגים עליי בגלל אמונתי בצדיק האמת מורינו הרב ואדים בן טניה שליט"א. הם טוענים שאני היחיד שמאמין בו ואינם מבינים שזו בדיוק הנקודה. ככל שהצדיק גדול יותר כך מעט יותר אנשים מזהים אותו. אם לרבי נתן היו רק חמישה אנשים, להבדיל לצדיק הנורא של ימינו יש הרבה פחות מזה, עד כדי כך שלפעמים הוא עצמו כבר לא מאמין בעצמו, ואז אני נותר היחיד בעולם כולו שמאמין בו. אוי העוורים הביטו וראו. האם יש עוד צדיק נורא כזה בכל העולם כולו ובכל הדורות? אוי אוי אוי לחולקים שעושים ליצנות ומתנגדים. אוי אוי לתלמידי ברלנד שחושבים שרבם הוא הצדיק הכי גדול, בזמן שאני יודע בבירור גמור שרק הגר"ו הוא לבדו הצדיק האמת ואין בלתו. 
יש כאלה ששואלים האם הרב שלי בקי בתורה. אני מרחם על חולקים כאלה, חכמים בעיניהם שאין להם מושג איך מודדים גדלות של צדיק אמיתי. הם לא מעלים על דעתם שזה עיקר הניסיון בדורנו, להאמין בצדיק אפילו אם בשכלנו הקט איננו מבינים את גאונותו בתורה, או שלא נראה לנו שהוא יודע לפתוח חומש מהצד הנכון. וכי חסרים לנו למדנים גאוותנים שאנחנו צריכים עוד אחד? אשרינו שזכינו שיש לפחות צדיק אחד שלא מתגאה בלמדנות כלל.
אוי אוי אוי שאנשים עושים ליצנות מצדיק נורא כזה שמסתיר את עצמו בכל מיני הסתרות עד שאין שום דרך בעולם לגלות אותו. אוי לחולקים על ענו נורא כזה שמעולם – מעולם ממש – לא קיבל שום כבוד על צדקותו הנוראה ואפילו לא זכה לתואר 'רב', בניגוד לצדיק המתחרה שכן חטף כיבודים פה ושם. האם יש סימן מובהק מזה לגדלותו הנוראה?
אנשים אחרים, חסרי הבנה במהותו של צדיק אמיתי, שאלו אותי אם העובדה שהרב שלי עובר על החוק ועל ההלכה לא מוכיחה (עפ"ל) שהוא בעצם לא צדיק. הזדעזעתי למשמע השאלה ואף הכיתי נמרצות את השואל שלצערי עדיין מסתובב בחיים. שוטים ורשעים! האם אינכם מבינים שהיחיד שמוסמך לתקן אנשים בדורנו הוא צדיק הדור שיודע בדיוק איך לטפל בכל אחד?
אם כבר נגענו בסוגיה, אגב, חשוב להזכיר שהרב שלי שלח אל מותם הרבה יותר אנשים בהשוואה לצדיק המתחרה. כל מי שיודע רק מעט על היקף פעולותיו הנוראות של מורי ורבי ברחבי אוקראינה עומד נדהם ומשתומם מגדולתו האינסופית. ובניגוד ללא יוצלח המתחרה שסיים את דרכו בכלא הישראלי, הרב שלי עדיין מצליח להכות בסנוורים את עיני כל השוטרים והחוקרים וטרם נתפס. זה צדיק אמיתי! היזהרו מזיופים! 

להשאיר את ההערה שלך

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d7%96%d7%a7%d7%a0%d7%99_%d7%95%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99_%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91_%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%90%d7%94_%d7%90%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%94