בית חדשות "ליל הבדולח" של ברסלב: תלמידי ברלנד עורכים פוגרום מזוויע בביה"כ (שול) ברסלב במאה שערים

"ליל הבדולח" של ברסלב: תלמידי ברלנד עורכים פוגרום מזוויע בביה"כ (שול) ברסלב במאה שערים

"ליל הבדולח" של ברסלב: תלמידי ברלנד עורכים פוגרום מזוויע בביה"כ (שול) ברסלב במאה שערים
2

הכינוס המתוכנן מזה כחצי שנה, הפך לזירת קרב אפופה עשן, כאשר פורעי שובו בנים, תלמידיו של ה' ברלנד המורשע, השתלטו על בית המדרש הגדול דחסידי ברסלב במא"ש והרסו מכל הבא ליד.

בימים האחרונים לפני הכינוס, נחשפו מספר קלפים שטרפו את המערכה, כאשר מספר רבנים ידועים שמעו וגבו עדויות מסמרות שיער שגרמו לנציגי שובו בנים להבין כי המערכה אבודה.

התעלולים של רבם, בדמות הקלטות עידוד לעצרת, היוו הסוואה לתכנית שלהם להשתלט על הכינוס ולהשתיק את קול המערכה.

האלפים שהגיעו למקום, מכל רחבי הארץ, מצאו את בית המדרש, כשהוא מנותק מחשמל, הרוס ומנותץ, ספרי קודש קרועים וזרוקים ארצה. בשלב מסוים אף נוצר חשש לשלום ספרי התורה בתוך בית הכנסת, אך בחסדי שמים הספיקו גבאי בית הכנסת לנעול את ארון הקודש במנעולים המיועדים למקרי חירום בלבד.

המתח הגיע לשיאו כאשר נשמע קולות ניפוץ זכוכית מתוך בית הכנסת שיצרו את הרושם כי הפורעים משובו בנים מנסים לפרוץ את כספת הזכוכית בתוכה שמור הכסא המיתולוגי של רבינו הקדוש.

בשלב זה מיהרו המאבטחים להכנס לבית הכנסת ווידאו כי איש לא נגע בכסא, למרות הכוונות החמורות שהיו לפורעים.

בכך קיבלה המערכה את סימלה, כי על כסאו של רבינו לא יישב זר והפורעים המתועבים שליחיו של ה' ברלנד, פניו ודמותו של הסט"א, לא הצליחו לנעוץ את ציפורניהם בקודש פנימה.

חסידי ברסלב מתכוננים לבאות בזעם ובהחלטה נחושה כי אף פעם לא נתכופף ולא ניכנע, עדי נמגר את הטומאה שהשריץ ה' ברלנד בחסידות ברסלב הקדושה.

הכונו.

תגובה(2)

  1. לא מספיק עם זה שעולל לחסידי ברסלב עור רוצה להשתלט על ה"שול"

  2. בנוסף לאמור לעיל, העמידו חברי כת הש"ץ רכב בפתח השוהל עם רמקולים על הגג, וברמקולים השמיעו את מנהיגם המשוקץ, כאשר הוא נואם להם דרך הטלפון מצלמון, ומטיף להם שיבואו בהמוניהם מכל הארץ כדי "למחות", ושלא יעזבו את המקום. חברי הכת הקיפו את האזור מרחוב מאה שערים עד רחוב אדמון, וכל רכב שהחנה הוקף בפורעים צמאי דם שבדקו אם הוא "מהמתנגדים", כדי לתקוף כל אדם שרצה להגיע לכנס, שהיה אמור להתקיים.
    כך מתנהג מישהו שכביכול רוצה לקבל ביזיונות! כל כך חשוב לו שימחו על "כבודו".
    לא משנה מה היו הרבנים החשובים אומרים באותו כנס שסוקל, חברי הכת ומנהיגם – הזקן המשוקץ עשו את העבודה, להוכיח מי הם, באופן המוצלח ביותר, בהתנהגותם החולנית.

להשאיר את ההערה שלך

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d7%96%d7%a7%d7%a0%d7%99_%d7%95%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99_%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91_%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%90%d7%94_%d7%90%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%94