בית גדולי ישראל לאור דעתם המלומדת של מחרחרי השלום על בי"ד, יצא מכתב ובו "דעת תורה" האמיתית

לאור דעתם המלומדת של מחרחרי השלום על בי"ד, יצא מכתב ובו "דעת תורה" האמיתית

לאור דעתם המלומדת של מחרחרי השלום על בי"ד, יצא מכתב ובו "דעת תורה" האמיתית
0

מה אוחז ר' שלום ארוש? בכתבה זאת ננסה להסביר על פי העובדות הידועות.
ומדוע לתהדמת חסידי ברסלב התברר שבחנות המקוונת באתר של ר' שלום ארוש ניתן לקנות את ספרי "להבות אש" המלאים סיפורים על אישיותו של אליעזר ברלנד?

זה לא סוד שר' שלום הרוש מרחיק את עצמו מכל קשר עם "רבו" לשעבר אליעזר ברלנד, הרבה בגלל העדויות הקשות ששמע מכלי ראשון על מה שעולל "רבו" לשעבר לעשרות קורבנות, כידוע ומפורסם. מה גם שדיבוריו "בעייתיים" בלשון המעטה.

ר' שלום התקרב ליהדות, ואחר כך התקרב לברסלב על ידי אליעזר ברלנד והיה מתלמידיו עשרות שנים. אח"כ פתח תוך כדי היפרדות 'משובו בנים' את ישיבת 'חוט של חסד' דבר שגרם לביקורת חריפה מצד אליעזר ברלנד שניסה להכשילה. וכן כתב כמה ספרים ידועים שגררו בעקבותם ביקורת אצל הרבנים וחלקם תוקנו במהדורה השנייה.
כשהתפרסמו מעשיו של אליעזר ברלנד ברחובות העיר, ר' שלום גזר על עצמו שתיקה, ובפרשת מסעי אשתקד דיבר בישיבתו ואמר שכל הפרסומים בשמו שקר מוחלט והוא מודיע שכל דעתו בנושא היא 2 מילים "אני מתפלל" ותו לא מידי.
יש לציין שבחודש אב תשע"ה מסר שיחה בישיבתו ובה אמר דברים המתפרשים כיום נגד אליעזר ברלנד, נביא את תמלול השיחה ויחליט הקורא:

 יצר הרע מתלבש במצוות, מצווה לקרב, נכון?. באה אשה – צריך לקרב אותה, מתחילים במצוות, ואין אפוטרופוס לעריות, ואז מגיעים לאן שמגיעים… לחלל שם שמיים בצורה מזעזעת. יש אמת אחת, ה' אמת, משה אמת, תורתו אמת".

"אסור לשום רב בעולם לקבל נשים, אסור. אם בבא סאלי, שהיה בדורנו, ורבי דוד אבוחצירא ורבי חיים קנייבסקי, שהם דבוקים בה', והם לא מקבלים נשים… למה? כי הם קיבלו מאבות אבותיהם שאסור וזהו. אשה רוצה לשאול? שתכתוב ויענו לה. מה צריך לראות אותה בשביל לענות לה?"

יש "להודיע בעם ישראל – אין מציאות שלגבר יהיה קשר עם שום אשה, אסור בתכלית האיסור. יהיה מי שיהיה, שיהיה  רב, שיהיה אדמו"ר, שיהיה אבא של האדמו"רים. אסור שיהיה לו שום קשר עם אשה בעולם.

"כל עם ישראל טעו, כולנו טעינו, כי לא הודיעו לנו, כי אם היו מודיעים לנו את האמת, שזו האמת של התורה הקדושה, שאסור שגבר יהיה לו קשר עם שום אשה בעולם, בשום פנים ואופן, בוודאי לא היינו טועים. הטעו אותנו, לא אמרו לנו את האמת הזאת, הטעו אותנו,בלבלו אותנו".

"אם הוא רב – היצר הרע שלו פי 3. אומר לך בפרוש, שום רב. כל אחד ישמור על עצמו. כל הרבנים לא צריכים לקבל נשים, זו האמת לאמיתה, כל הרבנים אסור להם לקבל נשים, יש אמת ואסור לזוז מהאמת, אנחנו נגיד את האמת ונלך עם האמת".

"כואב לי מאוד לאיפה הגענו. אני אומר שוב פעם לכל אשה, לכל בחורה, אסור לך ללכת לשום רב, אל תאמיני לשום רב, אומר לך במפורש, שום רב. מי אמר שהוא לא יהרהר? מי אמר שהוא לא יחמוד? מי אמר?.

"חושבים שהוא רב אז יצא ממנו יצר הרע. אם הוא רב אז היצר הרע שלו צריך להיות פי שלוש. כמה הוא רב יותר גדול היצר הרע גודל".

ר' שלום הוריד מעלונו המפורסם את שמו של אליעזר ברלנד משמות האנשים שיש להתפלל עליהם, וכמו שלא חיזק את המאבק בברלנד, אפילו שהתראיין לקו של שובו בנים כשברלנד חזר לארץ, השתדל מאד לא לגבות את אותם אלו שמיחצני"ם אותו ואוחזים אותו "לצדיק הדור", ולא השתתף בעצרות התפילה שאירגנו, דבר שהוא לצנינים לתלמידי 'שובו בנים'.

פרסום הספר באתר

לעומת זאת יחסו לקהילת 'שובו בנים' היא אחרת. מסתבר שלדעתו מדובר באנשים מסכנים שלא מבינים היכן הם נפלו, ויש לעודדם ולכן השתתף קצרות בכנס של 'שובו בנים' באולמי תמיר, מה שגרם להרבה מרבני וחסידי ברסלב להרים גבה ולשאול את עצמם "היכן דעתו של ר' שלום"?
היות ושורשיו של ר' שלום מגיעים משובו בנים, רואים לנכון קומץ קטן מתלמידיו שעדיין מאמינים באליעזר ברלנד לנסות ולצייר כאילו ר' שלום עדיין אוחז מברלנד בצורה כל שהיא והם עושים מאמצים כמו למשל פרסום הספר "להבות אש" באתר המקוון למכירת ספרים וכפי הנראה אין זה על דעת ר' שלום עצמו שנזהר מכך, או שאולי דעתו האמיתית אכן בעד ברלנד דבר שלא ברור, ופרסום הספר מביע במקצת את דעתו, זאת איננו יודעים כרגע.
לא קיבלנו תגובה מצד אנשי הר' ארוש עד לרגע זה, וכשתתקבל נשמח לפרסמה.

 

להשאיר את ההערה שלך

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d7%96%d7%a7%d7%a0%d7%99_%d7%95%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99_%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91_%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%90%d7%94_%d7%90%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%94