בית חדשות מה היה בפגישת המהות בין מנהלי קו ברסלב ליעקב בניסן מקו המידע של שובו בנים

מה היה בפגישת המהות בין מנהלי קו ברסלב ליעקב בניסן מקו המידע של שובו בנים

מה היה בפגישת המהות בין מנהלי קו ברסלב ליעקב בניסן מקו המידע של שובו בנים
0

אתמול (יום ב') התקיימה פגישה שמחוייבת על פי החוק, קוראים לזה פגישת מהות אצל מגשר, מדוע מתקיימת פגישה כזאת? המדינה מנסה להוריד את כמות התיקים שמצטברת במערכת המשפט על ידי שהיא שולחת את הצדדים ועורכי דינם לישיבה אצל עו"ד שמתמחה בגישור בנסיון להגיע לפשרה וכך לחסוך את המשפט העתידי ואת הפרוצדורות הכרוכות בכך.
לפני כמה חודשים הופתעו מנהלי 'קו ברסלב' לקבל תביעה מבית המשפט בתביעה להוציא 'צו מניעה' לקו ברסלב היות ומדברים שם 'שקרים ובדיות על מנהיג קהילה חשובה'  כלשונם, מי שהיו רשומים כתובעים הם לא פחות מאליעזר ברלנד בעצמו, וידו הארוכה יחצ"ן השקר יעקב בניסן, מלכתחילה היה אמור שהתביעה תידון בבית דין על פי דין תורה, ויניב עסיס ממובילי המאבק בברלנד, שנתבע, הסכים לכך,כשנקבע שהדיון יתקיים אצל הר' יעקב טופיק שליט"א מרבני ביתר. אך הסתבר שברלנד ובניסן החליטו להרים יד בתורת משה וללכת לערכאות וכך התגלגל הסיפור.


בדיון הראשון להוצאת 'צו מניעה' לסגירת הקו, השופט לא הבין על מה התביעה כשהוא לא רוצה להתחיל את הדיון, הוא קבע שכל מה שמדברים 'בקו ברסלב' אמת הוא, וחוץ מקנטרנות אין כאן שום עילה משפטית לסגירת הקו, בעגה המשפטית זה נקרא 'זריקה מכל המדרגות'.
בניסן וברלנד בחרו להמשיך בתביעה למרות ההפסד הצורב 'לקו ברסלב', כפי הנראה מתוך רצון להתיש את מנהלי המאבק במשפט מיותר, כשגם בפגישה אצל המגשר הם נחלו עוד הפסד צורב, המגשר התחיל כשהוא מסביר את מהות ההליך של גישור.
עו"ד ביטון שמייצג את ברלנד ובניסן, התחיל לספר שאליעזר ברלנד חולה ושיש לרחם עליו, כשהמגשר מסביר לו שזה לא קשור כלל לתביעה ואינו מבין מה הקשר, ואז עו"ד ביטון הטיל הפתעה, הם מבקשים להוציא את ברלנד מהתביעה, זאת אומרת שמעכשיו לברלנד אין קשר לתביעה הזאת כלל, כנראה שגם הם הבינו את גודל הבזיון שיהיה כשלעיני כל ישראל יתברר שלא רק שברלנד הרים יד בתורת משה אלא גם יצטרך להסביר בבית המשפט האם נכונים הדברים שמדברים 'בקו ברסלב', וגם לשלם את הוצאות המשפט.
(במאמר מוסגר אולי ברלנד באכזריותו מחפש להימלט מההפסד הצפוי ולהשאיר את בניסן לדמם לבד.)
עורך הדין ישי שריד ונריה הרואה שמייצגים את הקו אמרו למגשר שהם מכירים, וגם נפגשו איתו מספר פעמים בתיקים קודמים, אבל בתיק הזה אין שום טעם לגישור משום שכל הרצון של הצד השני הוא להשתיק את קול המאבק בברלנד, והיות שאין עילה חוקית לסגור את הקו כמו שאמר השופט, אנו מוכנים ורוצים להילחם על זה עד הסוף.

כאן יניב עסיס מספר מה היה בפגישת המהות (הועלה 'בקו ברסלב')

היות ותהליך הגישור נכשל ולא רלוונטי, יתקיים דיון בהמשך (אין עוד תאריך) בשם 'קדם משפט' ואחריו המשפט עצמו, ובע"ה ככל שיהיו התפתחויות נעדכן.

 

להשאיר את ההערה שלך

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d7%96%d7%a7%d7%a0%d7%99_%d7%95%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99_%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91_%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%90%d7%94_%d7%90%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%94