בית חדשות האם אליעזר ברלנד אכן שוחרר?

האם אליעזר ברלנד אכן שוחרר?

האם אליעזר ברלנד אכן שוחרר?
0

תחת אבטחה כבדה ומצלמות במעגל סגור: אליעזר ברלנד שוחרר ממאסר

ועדת השחרורים שחררה את אליעזר ברלנד, שהורשע בעבירות חמורות בשל מצבו הרפואי. לוואלה! NEWS נודע כי ברלנד ישהה בבית החולים בנוכחות שישה מאבטחים ומצלמות אבטחה. עורכת דינו: "הוא קרא לחסידיו להאיר פנים למתלוננים ולא לפגוע באיש"

אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת "שובו בנים" שהורשע בעבירות חמורות, שוחרר היום (חמישי) מהכלא. לפי החלטת ועדת השחרורים, ברלנד בן ה-80 שמצבו הרפואי קשה שוחרר ישירות למלונית הסמוכה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. הוא ישהה בה בתנאי מעצר בית תחת אבטחה צמודה.ברלנד התמוטט אתמול בכלא ניצן (שקר מוחלט) שבו ריצה את עונשו מאז הורשע בנובמבר האחרון. הוא הובהל באמבולנס לבית החולים ואושפז בו. מפקד בית המעצר ניצן יחתום בהמשך על טפסי השחרור וסוהרי שירות בתי הסוהר יעזבו את המחלקה בבית החולים.לידי וואלה! NEWS הגיעו פרטים מתוך תכנית האבטחה שעליה התחייב הרב ובהתאם אליה הוחלט לשחררו. לפי התכנית, חברת האבטחה "צוות 5" תציב אבטחה פיזית ואמצעים לפיקוח על שהיית ברלנד בבית החולים על מנת לשמור על שלומו וביטחונו בכל זמן שהייתו במקום. במסגרת זו, יוצב מאבטח אחד בחדר האשפוז של ברלנד ותפקידו יהיה לדאוג שלא יימצא אדם זר מעבר לאנשים הנושאים אישור בחדר, למנוע קשר פיזי או טלפוני עם גורמים ללא אישור ובנוסף לדווח על כל שינוי בחדר. המאבטח יוודא שבחדרו של ברלנד נמצא רק מי שקיבל אישור לכך.

מחוץ לחדר, יוצבו שלושה מאבטחים נוספים שתהיה להם אפשרות לצפות באמצעות מסך אחר הנעשה בחדר ובמידת הצורך יוכלו להתערב בנעשה בתוכו. שני מאבטחים נוספים יוצבו במסדרון המחלקה בה מאושפז, בחדר האשפוז עצמו תוצב מצלמה, התמונות ממנה יועברו 24 שעות ביממה למוקד החברה המאויש בכל זמן על מנת לערב את הגורמים המתאימים בעת שיידרש. בסך הכול, שישה מאבטחים ומצלמות במעגל סגור יאבטחו את שהייתו בבית החולים ובמלונית.עו"ד רותם טובול, המייצגת את הרב, אמרה לוואלה! NEWS כי "החלטת ועדת השחרורים הייתה ראויה ומאוזנת, בפרט לנוכח מצבו הרפואי של ברלנד שהחמיר לאחרונה. אנחנו מאמינים ומקווים שהוא יוכל לקבל את הטיפול הרפואי בדרך הזו. ברלנד (הליצן) הביע התנצלות עמוקה במהלך הדיון וקרא לכל חסידיו להאיר פנים לכל המתלוננים נגדו ולא לפגוע באיש".
ברלנד סובל מגידול סרטני וגם במהלך חג הפסח ישהה במלונית בבית החולים, עד לדיון מעקב בעניינו של ועדת השחרורים ב-20 באפריל. הוא לא יורשה לצאת מהארץ עד חודש אוקטובר הקרוב. בדיון יידרש ברלנד להציג לוועדה את לוח המפגשים שבהם ייטול חלק במסגרת תכנית השיקום שהוכנה לו. לפי החלטת הוועדה, על ברלנד "להוכיח כי נקט את כל האמצעים הדרושים שעליהם סוכם עמו במהלך הדיון לפיהם יובטח שלומם של כל המתלוננים בפרשה זו באופן שלא יאונה להם כל רע מעתה ועד עולם".על ברלנד נגזרו 18 חודשי מאסר, לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון. הוא שב לארץ בחודש יולי האחרון, לאחר שנמלט ברחבי העולם במשך יותר משלוש שנים. חלק מעונשו נוכה בחודשי המאסר שריצה בדרום אפריקה לפני הסגרתו לישראל.

להשאיר את ההערה שלך

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d7%96%d7%a7%d7%a0%d7%99_%d7%95%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99_%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91_%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%90%d7%94_%d7%90%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%94