בית חדשות עופר ארז גם אם ברלנד עבר על התורה באיסורים חמורים, לא צריך להתרחק ממנו האזינו

עופר ארז גם אם ברלנד עבר על התורה באיסורים חמורים, לא צריך להתרחק ממנו האזינו

עופר ארז גם אם ברלנד עבר על התורה באיסורים חמורים, לא צריך להתרחק ממנו האזינו
0

מתנגדי אליעזר ברלנד הנאשם בפגיעה בעשרות מבני קהילתו, מפרסמים הקלטה בה נשמע אחד מתומכיו, הרב עופר ארז, כשהוא אומר כי גם אם יוכח שחטא בחמורות שבחמורות, 'לא להתרחק ממנו' (האזינו)

רבני 'שובו בנים' בתמיכה בלתי מסויגת בברלנד: שבוע לאחר שקבוצה מרבני 'שובו בנים' פרסמו מכתב תמיכה ברב הנאשם במעשים חמורים אליעזר ברלנד, הקלטה שהגיעה לידי "כיכר השבת" מתעדת שיחה שנערכה עם הרב עופר ארז, מרבניה הבולטים של 'שובו בנים', בה הוא מביע תמיכה ברבו, אליעזר ברלנד, ואומר כי גם אם מישהו יודע על עבירות חמורות בגדר "ג' החמורות" שבוצעו על ידו, לא צריך להתרחק מהרב ברלנד.

בהקלטה נשמע אדם השואל את הרב ארז: "מישהו או מישהי שואלת, הם יודעים או ראו או יש להם ידיעה ברורה על פי גדרים של ידיעה ברורה, על הרב ברלנד ש… או נודע במישהי במושג שמוגדר כחמורות שבחמורות, הרב מסכים שצריך לברוח ממנו כמטחווי קשת ולהוקיע אותו מהציבור?".

ארז: "לא, לא, לא, אני אגיד לך למה לא, כי הייתי רוצה לדעת למה זה קורה. לא מצד זה שאני חושב שהרב… לפי מה שאני מכיר את הרב, לא נראה לי שהרב מתיר.. תראה אני אגיד לך משהו, אז זה סוגיה שלימה בפני עצמה… לא שהרב עושה את זה בגלל שהרב התיר לעצמו עבירות".

השואל: מאיזו סיבה הוא עושה את זה?

ארז: "זה לא כרגע, לא בצורה כזאת בטלפון והייתי רוצה לשבת על זה הרבה יותר ביישוב הדעת".

בהמשך נשמע הרב ארז אומר: "אני יודע שיכולתי לברר ויכול להיות שהייתי מגיע לקושיות, אבל שוב, גם אם יידע שהרב עשה, אז הרב נכשל! יכול להיות שאני יישאר חסיד שלו".

 

להשאיר את ההערה שלך

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d7%96%d7%a7%d7%a0%d7%99_%d7%95%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99_%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91_%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%90%d7%94_%d7%90%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%94