בית כפירה ב'שובו בנים' משבחים את הספר 'אמונת חכמים כהלכתה' – אך לא רוצים שייצא לציבור הרחב
0

ב'שובו בנים' משבחים את הספר 'אמונת חכמים כהלכתה' – אך לא רוצים שייצא לציבור הרחב

ב'שובו בנים' משבחים את הספר 'אמונת חכמים כהלכתה' – אך לא רוצים שייצא לציבור הרחב
0

ב'שובו בנים' משבחים את הספר השנוי במחלוקת – אך לא רוצים שייצא לציבור הרחב

הסערה סביב הספר השנוי במחלוקת שמופץ ב"שובו בנים" נמשכת. לצד הטענות כי בברסלב דחו את החיבור, תיעוד שמופץ ברשת מציג רב שתומך בספר, אך אומר כי אין להפיצו לכלל הציבור.
המאבק הפנימי בחסידות ברסלב בין תומכיו של אליעזר ברלנד, המנהיג הגולה של קהילת "שובו בנים" הנמצא במעצר בדרום אפריקה, לבין גורמים אחרים בחסידות הנאבקים בו – עולה מדרגה.
חשיפתו ב"כיכר השבת" של הספר שהוציא חתנו של ברלנד בו נכתבו משפטים תמוהים בלשון המעטה – לטענת מתנגדי ברלנד בכדי להצדיק את מעשיו לכאורה של הרב – גרמה לסערה בקרב חסידי ברסלב.

לטענת מתנגדיו, "עובר על קהילת מאמיניו של ברלנד תהליך של שבתאות ואמונה משיחית במנהיג המצדיקה ביניהם כל התנהגות ואפילו פסולה". לטענתם, "הספר מוכיח כי דבר לא יעזור וכי גם מול הוכחות חד משמעיות למעשים שנעשו התלמידים ימשיכו לדבוק ברבם".

בספר מרחיב חתנו של ברלנד ומבהיר שמה שנחשבת כעבירה אצל המון העם, אצל הצדיק היא מצווה ואף חובה לעבור עליה. לדבריו, אם הצדיק אומר לאדם דבר הנראה נגד התורה והמצוות והאדם מסתפק אם לעשותו, זה גרוע כי הדבר פוגם באמונת חכמים. לטענת מתנגדי ברלנד, הספר הגיע לשולחנם של גדולי ישראל והללו נבהלו ואמרו כי מדובר בשבתאות ואפיקורסות ממש.

מתברר כי למרות העובדה שבשובו בנים נבהלו מהביקורת והורו להפסיק את הפצת הספר בראש חוצות, הרי שעדיין בקרב מעגלי הקהילה הפנימית הם משבחים את הספר והשקפתו ומביעים במסריו אמון מוחלט.

בקרב בני הקהילה אף מופץ בימים האחרונים סרטון בו נראה ראש ישיבת 'נצח נצחים' הרב יעקב סלמה, מתלמידיו של ברלנד, כשהוא מסביר לציבור שראוי שהספר הזה יהיה לכל אחד – רק צריך שלא יצא לציבור.

"הם אינם לומדים לקח ובמקום להבין שעשו טעות הם ממשיכים בהפצת אותם מסרים של שבתאות"

מחאה אדירה

להשאיר את ההערה שלך

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d7%96%d7%a7%d7%a0%d7%99_%d7%95%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99_%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91_%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%90%d7%94_%d7%90%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%94