בית גדולי ישראל רבני ברסלב על הספרים 'אמונת חכמים כהלכתה' ו'הכתב בין האילנות' "לא היה דבר כזה מאז ימי שבתי צבי"

רבני ברסלב על הספרים 'אמונת חכמים כהלכתה' ו'הכתב בין האילנות' "לא היה דבר כזה מאז ימי שבתי צבי"

רבני ברסלב על הספרים 'אמונת חכמים כהלכתה' ו'הכתב בין האילנות' "לא היה דבר כזה מאז ימי שבתי צבי"
1

רבני ברסלב על הספר 'אמונת חכמים כהלכתה' ו'הכתב בין האילנות': "לא היה דבר כזה מאז ימי שבתאי צבי"

סערת הספרים שהופצו ב'שובו בנים' וכללו תוכן שמצדיק את המעשים המיוחסים לאליעזר ברלנד נמשכת. רבני ברסלב יוצאים במכתב חריף: "הדברים ראויים לקרוע עליהם קרע"

פרסום ראשון: על רקע חשיפת "כיכר השבת" כי משפיעים ורבנים בחסידות ברסלב החלו להתבטא באופן חריף נגד הספרים "אמונת חכמים כהלכתה"  ו"הכתב מבין האילנות" שכתבו חתנו ותלמידיו של הרב אליעזר ברלנד, היום (שישי) יוצאים גדולי הרבנים בברסלב נגד הספר ומכנים אותם "דברי כפירה ומינות". הספרים עוררו סערה לאחר שכללו תוכן שניתן היה לראות בו הצדקה למעשים המיוחסים לרב ברלנד.

במכתב שהגיע לידי "כיכר השבת" עליו חתומים הרב יעקב מאיר שכטר, הרב שמואל משה קרמר, הרב נתן ליברמנטש, הרב שמעון שפירא והרב אליעזר מרדכי קניג, מחשובי רבני ברסלב, נכתב: "נזדעזנו לראות כבלע את הקודש בדברי הבל ורעות רוח שנכתבו בספר "אמונת חכמים כהלכתה" ובספר "הכתב שבין האילנות", שכביכול יש היתר לצדיקים לעבור על דברי תורה ואפילו על איסורים שהם ב"יהרג ואל יעבור"רח"ל מהאי דעתא שבשתא".

"הדברים ראויים לקרוע עליהם קרע שאינו מתמחה כי הם דברי כפירה ומינות שלא נשמעו מאז כת השבתאי צבי והפרנקיסט'ן שר"י".

יהודה אשר גולדבלום מחבר הספר 'אמונת חכמים כהלכתה'

מכתב רבני ברסלב (סריקה)

מכתב רבני ברסלב (סריקה)

בהמשך כותבים הרבנים כי "פשוט וברור שאיסור חמור ונורא להסתכל בספרים הללו ואפילו באקראי, ויש עניין לאבדם מן העולם".

המכתב החריף ביותר נגד הגורמים ב'שובו בנים' שאחראים על הוצאת הספר, מגיע על רקע דברים חמורים שנכתבו בספר ונחשפו ב'כיכר השבת'. בספר נגדו חתמו הרבנים מופיעות תשובות המתרצות עבירה על "ג' חמורות" בטענה כי לצדיקים מותר לעבור על איסורים חמורים.

רבנים בכירים שנחשפו לספר אמרו כי הדבר מזכיר את שיטות הפעולה של משיח השקר שבתי צבי, והתריעו מפני ההשלכות החמורות שעלולות להיות לספר.

מחאה אדירה

 

תגובה(1)

  1. העלון שלהhttps://docs.google.com/viewerng/viewer?url=http://shuvubanimint.com/wp-content/uploads/2016/11/%D7%A2%D7%9C%D7%95%D7%9F-52-%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%99.compressed.pdf&hl=enם כולו שבתאות גמורה אין כבר רבינו הוא משיח ממש כפשוטו

להשאיר את ההערה שלך

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d7%96%d7%a7%d7%a0%d7%99_%d7%95%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99_%d7%91%d7%a8%d7%a1%d7%9c%d7%91_%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%90%d7%94_%d7%90%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%94